Zastanawiasz się jaką platformę wybrać, by jak najwygodniej najszybciej dostać dostęp do Twoich wybranych pozycji kinowych? Nie chcesz czekać miesięcy, zanim pojawią się one w telewizji i wolałbyś sam zdecydować, kiedy je oglądasz? Mamy idealną opcję dla Ciebie! Sprawdź jakie platformy VOD oferuje polska sieć online.

Czym jest VOD i jak pomóc nam może w oglądaniu filmów i seriali?

VOD znaczy z angielskiego Video On Demand i w tłumaczeniu rozumie się go jako wideo na żądanie. Jest to usługa, która pojawiła się wraz z rozwojem i popularyzacją Internetu. Polega na zezwalaniu oglądania danego materiału telewizyjnego czy kinowe w wybranym przez widza czasie i miejscu. Mogą być również nadawane emisje na żywo, z których później również można oglądać powtórki. VOD rozwinął się wraz z pojawieniem się Internetu oraz szybkim rozwojem technologicznym, który sprawił, że na świecie pojawiają się coraz to nowsze sprzęty. Jest to wielkie ułatwienie dla wszystkich klientów i miłośników kina, ponieważ mają oni teraz całkowitą i nieograniczoną swobodę w tym co oglądają oraz kiedy. VOD filmy, ogląda się z taką łatwością i przyjemnością, która nigdy wcześniej nie była nam dana. Za czasów pierwszych kin i kinematografów, ludzie zmuszeni byli aby wyjść z domu, czekać w kolejach po bilety. Oglądanie filmów było rarytasem, a każde wyjście do kina traktowane było jak wielka podróż i wyprawa. Filmowe spotkania w kinie były raczej czymś, co traktowano jako coś luksusowego co robiło się od święta i specjalnych okazji. Wraz z pojawieniem się telewizji, oglądanie filmów stało się bardziej normalne i na porządku dziennym. Pozwolenie ludziom na oglądanie filmów w domu oraz pojawienie się coraz to nowszych kanałów, które proponowały różnorodne gatunki filmowe, sprawiło, że seanse filmowe uznawane są za jedną z częstszych sposobów wykorzystywanych na nudę i czynności, które wykonuje się w czasie wolnym. Jednak to dopiero Internet sprawił, że oglądanie filmów jest tak popularne, przyjemne i bezproblemowe. Dzięki VOD w każdym momencie swojego dnia możemy mieć ochotę na oglądnięcie filmu i sprawić sobie przyjemność. Nie ma nic prostszego od włączenia laptopa, znalezienia filmu w sieci i cieszenia się z seansu. VOD pozwala na oglądanie filmów i seriali w dowolnym czasie, nawet długo po premierze, oraz w trakcie, gdy coś dzieje się realnie. Pozwala nam to na uczestniczenie w wydarzeniach, które dzieją się na końcu świata, bez potrzeby wychodzenia z własnego domu. Sprawia to, że możemy być częścią całego świata, nie tylko małego skrawka, na którym żyjemy.

Jakie platformy internetowe wybrać?

Wraz z rozwojem technologicznym, w internecie pojawiły się nowe usługi, pozwalające ludziom załatwić i wykonywać nowe rzeczy. Oprócz załatwiania spraw urzędowych, robienia zakupów w Internecie czy komunikacji z innymi, jest również rozrywkowa strona Internetu, na której znajdziemy wiele różnych zajęć, stworzonych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oglądanie filmów online cieszy się niezwykłą popularnością, wywodzącą się od tego jak szybki i łatwy dostęp do nich jest. Wszystko to dzięki VOD, czyli usłudze wideo na żądanie. Wraz z pojawieniem się VOD, powstały różne platformy, które wykorzystują tę opcję i udostępniają filmy swoim klientom. Platformy takie jak IPLA posiadają setki filmów i seriali w swojej bazie, które możemy oglądać bez ograniczeń w każdym momencie, gdy tylko tego zapragniemy. Dzięki VOD seriale będą na wyciągniecie naszej ręki, dostępne, gdy tylko będziemy mieć na nie ochotę. Na IPLI oprócz różnorodnych filmów i seriali z całego świata, znajdziemy również hity kinowe pochodzące z polski. Możemy oglądać tam również powtórki programów telewizyjnych, które ułożone są chronologicznie, co pomaga w szybkim i przyjemnym seansie. Dla miłośników śmiechu znajdziemy tam również wiele skeczy od różnych grup kabaretowych z polski. By sprawdzić pełną ofertę platformy IPLA, polecamy zajrzeć na ich oficjalną stronę internetową, gdzie wszystkie warunki umowy oraz korzystania, znajdziemy wyjaśnione i zapisane w prosty i przejrzysty sposób.