Większość użytkowników Internetu coraz chętniej ogląda filmy w sieci. Dziś możesz oglądać filmy w zaciszu własnego domu, o ile masz niezawodny komputer i dostęp do Internetu. To możliwość oglądania klasycznych i starych filmów, które bardzo rzadko można znaleźć na płytach DVD, a także najnowszych produkcji, które jeszcze wczoraj wyświetlano na ekranach kin.

telewizor photo

Korzyści z dostępu do sieci

Masz swobodę oglądania i pobierania filmów bez martwienia się o koszty. Pobieranie filmu zajmuje kilkanaście minut. Jeśli jesteś niecierpliwy, możesz przesyłać strumieniowo filmy za darmo online. Możesz oglądać filmy online z dowolnego miejsca i o każdej porze – 24 godziny na dobę z dowolnej lokalizacji. Zawsze upewnij się, że witryna, z której przesyłasz strumieniowo i pobierasz filmy, jest bezpieczna i nie zawiera złośliwego oprogramowania ani wirusów. Jest to konieczne, aby chronić siebie i komputer. Inną opcją jest zainstalowanie niezawodnego programu antywirusowego na komputerze. Co więcej, masz gwarancję, że oglądane obrazy i filmy za darmo są wysokiej jakości. Współcześnie w sieci znajdziesz filmy w lepszej rozdzielczości niż na przykład na płytach DVD.

Jak odbierać dane?

Telewizja Catch-up, filmy w wysokiej rozdzielczości, a nawet małe klipy YouTube są przesyłane przez Internet. Jeśli korzystasz z konta szerokopasmowego z miesięcznym limitem danych i dużo przesyłasz strumieniowo, łatwo jest przypadkowo przekroczyć limit. Filmy są często większe pod względem przesyłu danych niż programy telewizyjne, ponieważ są przesyłane strumieniowo w wyższej jakości. Strumień pobierania lub wideo w wysokiej rozdzielczości wykorzystuje więcej danych. Filmy w rozdzielczości Ultra HD (lub 4K) wyglądają oszałamiająco, ale udoskonalenia technologiczne oznacza, że 4K i Ultra HD wykorzystują dwa razy więcej danych, aby pokazać czterokrotnie więcej szczegółów na ekranie telewizora. Na przykład iglądanie całego meczu piłki nożnej Ultra HD na odtwarzaczu zajmuje około 10 GB.

Czy używam mniej strumieniowego przesyłania danych w YouTube?

Witryny do udostępniania wideo, takie jak YouTube i Vimeo, oferują szereg jakości wideo dla różnych urządzeń, od ekranu smartfona po telewizor Ultra HD. Utrudnia to wskazanie jednej liczby, ile danych będziesz używać, ale generalnie są one mniejsze niż przesyłanie strumieniowe z Netflix lub BBC iPlayer. Podstawowy strumień wideo z YouTube zajmie około 429 MB danych, ale na dużym telewizorze nie będzie wyglądał zbyt dobrze. Z drugiej strony możesz łatwo oglądać wiele filmów za pośrednictwem Facebooka i innych stron internetowych. Jeśli korzystasz z oglądania telewizji na żywo w aplikacji przez 3G / 4G, będziesz używać danych – około 100 Mb przez 10 minut. Jeśli martwisz się, że używasz zbyt dużej ilości danych, możesz kontrolować swoje wykorzystanie online lub nawet przez smartfon. Możesz sprawdzić, ile danych wykorzystałeś w tym miesiącu, sprawdzić, czy wykonałeś jakieś połączenia poza abonamentem. Jeśli jednak chcesz oglądać filmy online bez martwienia się o wielkość danych, wybierz po prostu usługę Internetu bez ograniczeń.